Sekce
Činnost

Akce SDH za rok 2021

Dětský den s hasiči

Tak jako každý rok i letos jsme připravili pro děti zábavné odpoledne. Tentokrát odpoledne plné zábavy připadlo na neděli 6. června a od 14 hodin se u hasičské zbrojnice soutěžilo o hezké ceny.
Loučení s prázdninami

Letní prázdniny utekly jako voda a opět je zde nový školní rok. Po dvou měsících bezstarostného volna nadešel předělem srpna a září další školní rok, který představuje 10 měsíců v kuse strávených ve školních lavicích. Prázdniny skončily…. A tak bylo třeba se rozloučit! Zdejší Sbor dobrovolných hasičů připravil pro školáky, ale i předškoláky zábavné odpoledne pod názvem "Rozloučení s prázdninami". To byl pádný důvod k tomu, abychom dětem ještě umožnili se pořádně vyblbnout, než znova zasednou do školních lavic nebo se vrátí do školky. Přes 270 dětí si užilo spoustu her a radovánek a určitě se tak všichni vesele rozloučily s prázdninami…


Drakiáda
Čertovská stezka

V loňském roce kvůli epidemii covidu byl sbor stodůleckých hasičů nucen Mikulášskou nadílku úplně zrušit. Bohužel i v letošním roce ovlivnla covidová opatření Mikulášskou nadílku, která patří vedle Štědrého dne k nejoblíbenějším událostem v roce. Svátek svatého Mikuláše patří k hojně slavenému dni. Je předzvěstí Vánoc, pro děti příslibem blížící se vánoční nadílky, ale také časem zpytování svědomí, zda byly hodné a mohou se těšit na dárky.
Do českých domácnosti zavítal Mikuláš až v neděli 5.12., ale hasiči ze Stodůlek připravili Mikuláše už v sobotu 4.12. Děti společně s rodiči se vydaly na čertovskou stezku a plnili rúzné úkoly, a po splnění pěti úkolů děti obdaroval mikuláš s andělem. Na vše dohlížela samozřejmě také parta čertů. Stejně jako v předchozích letech děti dostaly od Mikuláše něco dobrého, když řekly básničku, nebo zazpívaly písničku. A i letos, tak jako pokaždé, čerti odešli s prázdnou. Celkem jsme přivítali 260 dětí.

<<   1   2   4